Szanowni Państwo,

Drodzy Uczniowie,

Szanowna Dyrekcjo!

Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku dla Szymona Pikula – mieszkańca Tarnowa, który walczy z białaczką limfoblastyczną. Jedyną jego szansą, aby wrócić do zdrowia, jest przeszczep szpiku.

Akcja, podczas której będzie można zarejestrować się do systemu dawców komórek macierzystych, odbywać się będzie 31 maja 2022 r., pod hasłem: #TarnówRazemDlaSzymona, podczas dni sportu w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie.

Tego dnia wszystkie zdrowe osoby (uczniowie, pracownicy szkół itp.) w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, a polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Dzięki Państwa uczestnictwu w tym wydarzeniu będziemy mieli możliwość pomocy mieszkańcowi naszego miasta oraz zwrócenia uwagi na problem dawstwa szpiku.

Jesteśmy przekonani, że razem z Państwem, przyczynimy się do zwiększenia liczby zarejestrowanych podczas tej akcji osób i tym samym pomożemy Szymonowi wrócić do zdrowia.

Categories: Aktualności

Accessibility